Krumplis mackó ahogy én készítem

A család talán legnagyobb kedvence, kislányom tapsikol mikor megtudja, hogy ez lesz reggelire! Én édesanyámtól tanultam, ő az ő édesanyjától, szóval igazi családi hagyomány... Sajnos, még rajtam kívül a családban senki nem tudja elkészíteni, pedig szeretném, ha tovább vinné valaki. Nagyon egyszerű recept, de könnyen ellehet rontani, nekem hónapok kellettek mire olyan lett, amilyennek lenni kell...kívül ropogós,belül lágy, krémes.
Krumplis mackó ahogy én készítem
A család talán legnagyobb kedvence, kislányom tapsikol mikor megtudja, hogy ez lesz reggelire! Én édesanyámtól tanultam, ő az ő édesanyjától, szóval igazi családi hagyomány... Sajnos, még rajtam kívül a családban senki nem tudja elkészíteni, pedig szeretném, ha tovább vinné valaki. Nagyon egyszerű recept, de könnyen ellehet rontani, nekem hónapok kellettek mire olyan lett, amilyennek lenni kell...kívül ropogós,belül lágy, krémes.
Elkészítés
- 1
A nyers krumplikat szeletelőn kb. 1 mm-es szeletekre szeljük. (azért fontos a szeletelő,mert így egyforma vastag lesz a krumpli) Tepsi alját olajjal kiolajozzuk, belerakjuk az elszeletelt krumplit szépen fedésre rakva,rétegezve. Megsózzuk,majd lereszeljük a fokhagymát és egyenletesre rászórjuk. (Én 27 x 35 ös belső méretű tepsit használok, mert fontos a tészta vastagsága és állaga,ha eltérsz tőle esetleg, nem úgy sikerül ahogy nekem!)
- 2
Elkészítjük a tésztáját: edénybe mérjük a lisztet, beletesszük a sót,a tojást,és a vizet. Csomómentesre elkeverjük. Egy nyúlékony elég sűrű masszát kapsz,amit én Z alakban öntök rá a krumplira. Itt ott kilátszik a krumpli,de nem baj kicsit várva összefolyik a massza,esetleg az asztalhoz ütögetem egy kicsit a tepsit.
- 3
Tetejét meglocsolom olajjal,és előmelegített sütőben 180 C fokon, légkeverésessel kb. 30 perc alatt szép pirosra sütöm.Mikor megsült azonnal leöntöm az olajat róla. Melegen 8 fele vágom,kicsit várok.... én palacsinta fordító lapáttal (fém) szoktam kiszedni,az hajlékony,alányúlok hogy ne törjön össze,és kiszedem tányérokba.
- 4
Én azonnal leszoktam csapni a két szélső szeletre, az ropogósabb, több helyen érintkezik a tepsivel. :)
- 5
Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek