Krumplileves ahogy édesanyám csinálta

Édesanyám nagyon egyszerű ember volt, általában az ételei is egyszerűek voltak.... ez az az étel, amit bármikor megtudok enni, reggelire, ebédre, vacsorára 1-2 szelet kenyérrel.... nem tudok betelni vele!
Krumplileves ahogy édesanyám csinálta
Édesanyám nagyon egyszerű ember volt, általában az ételei is egyszerűek voltak.... ez az az étel, amit bármikor megtudok enni, reggelire, ebédre, vacsorára 1-2 szelet kenyérrel.... nem tudok betelni vele!
Elkészítés
- 1
Krumplit megpucoljuk,felkockázzuk, kb. 3 literes edénybe tesszük, felöntjük kb. 2 liter vízzel, beleteszünk mindent: színes paprikát, paradicsomot, (nekem most fagyasztott volt itthon, lehúztam a haját) a felaprított fokhagymát, felkarikázott lecsókolbászt (de tehetünk bele füstölt kolbászt is) borsot, ételízesítőt, és aki szereti csipős paprikát.
- 2
Közepes lángon elkezdjük főzni.
- 3
Mikor már majdnem megfőtt a krumpli, az olajban zsemle szinű rántást csinálunk, majd ha kész, állandó keverés közben a fővő leveshez öntjük. Fontos: forró rántást forró levesbe.
- 4
Pár percig még főzzük, ha a krumpi megfőtt kész!
- 5
Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek











Szöveges kommentek