Elkészítés
- 1
A kifliket felszeleteljük, és a tejjel meglocsoljuk, jól összeforgatjuk.
- 2
Az almákat meghámozzuk, vékony szeletekre vágjuk és vajon megdinszteljük, fahéjjal, vaníliával fűszerezzük.
- 3
3 tojássárgáját a kristálycukorral kiverjük.
- 4
A kiflikre ráöntjük a cukorral felvert tojássárgákat és összekeverjük.
- 5
A sütőformánkat kikenjük zsiradékkal és belehelyezzük a kiflik felét, az almákat, a diót, mazsolát, meglocsolom kevés citromlével és ráteszem a kiflik másik felét, megkenem lekvárral és beteszem az előmelegített sütőbe 20-25 percre.
- 6
Kemény habbá felverem pár csepp citrommal a tojásfehérjéket és 1 kanálnyi lekvárral óvatosan összeforgatom.
- 7
A sültőből kivett sütinkre rásimítjuk a tojásfehérjét és 10 percre visszatesszük sülni, végül 2 perc grillel is feldobhatjuk! (ki-ki ízlése szerint)
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek