Nagymami kiflije

A család nagy kedvence , csak az a baj, hogy bármennyit sütök belőle, estére már elfogy. :) Én mindig dupla adagot sütök.
Nagymami kiflije
A család nagy kedvence , csak az a baj, hogy bármennyit sütök belőle, estére már elfogy. :) Én mindig dupla adagot sütök.
Elkészítés
- 1
Kimérem a hozzávalókat. A tejből kb. 1 dl elveszek, belekeverem a cukrot, belemorzsolom az élesztőt, elkeverem, és a lisztből egy púpozott evőkanálnyit belekeverek, majd a tetejére szórok kb. ugyanannyit, félreteszem míg felfut (kb. 3-5 perc)
- 2
A lisztbe belekeverem a sót, hozzáadom a felfutott élesztőt, az olvasztott vajat (de ne legyen forró), és a tejet fokozatosan adagolva jól összedolgozom, kb. 10 perc alatt bedagasztom. A tejet nem muszáj mind hozzáadni, liszttől függ, lágy állagú legyen a tészta, épp hogy ne ragadjon.
- 3
A tésztát két részre osztjuk, és lisztezett deszkán kör alakúra nyújtjuk (nem kell túl vékonyra kb. 1-2 mm), majd négyfele vágjuk. Egy cikkejt kinyújtok hosszúkásra, vékonyra, majd a szélesebb felétől kezdve feltekerem, majd vékonyabbra nyújtom, hengergetve két kézzel.
- 4
Sütőpapírral bélelt tepsibe rakom meghajtva kifli alakúra. FONTOS! A kifli kelesztést nem igényel annyi pont elég amíg a sütő bemelegszik! Bekapcsolom a sütőt 210 fokra alsó-felső sütésre és egy kisebb tepsibe vizet teszek kb. félig és a sütő aljára teszem, megvárom míg bemelegszik a sütő, addig pihen a kifli. Mikor bemelegedett a sütő, a kifliket lekenem langyos tejjel, és ízlés szerint megszórom reszelt sajttal, vagy köménymaggal, vagy szezámmaggal. Ki mit szeret! Én sajttal szoktam.
- 5
Sütőbe teszem és 25-30 perc alatt szép pirosra sütöm. A sütőben a gőzben képes 2-3 szorosára is megnőni, ezért nem kell keleszteni.
- 6
Jó étvágyat!
Hasonló receptek
További ajánlott receptek

















Szöveges kommentek (3)