Kakaós csiga

Nincs olyan hét, hogy a kislányomnak ne készítsem el , imádja!
Édesszájúaknak ajánlom.... :)
Kakaós csiga
Nincs olyan hét, hogy a kislányomnak ne készítsem el , imádja!
Édesszájúaknak ajánlom.... :)
Elkészítés
- 1
A tejet két pohárba rakjuk egyikbe 1 dl másikba 2 dl. Az 1 dl-be feloldjuk a kávéskanál cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, elkeverjük, beleszórunk 1 ek lisztet a 70 dkg-ból elvéve, elkeverjük és a tetejét megszórjuk szintén 1 ek-al, felfuttatjuk. Míg felfut, kimérjük a hozzávalókat.
- 2
A lisztben elkeverjük a sót, beletesszük a porcukrot, a tojást, az olvasztott vajat, és a felfutott élesztőt. Fokozatosan adjuk hozzá a langyos tejet, jól kidolgozzuk (kb. 10-15 perc). Egy kicsit zsírosabb, lágy tésztát kell kapnunk. Letakarjuk, huzatmentes langyos helyen fél, egy órát kelesszük.
- 3
Amíg kel a tészta, kimérjük a margarint, cukrot, kakaót ami a szóráshoz kell. A cukrot a kakaóval összekeverjük.
- 4
A megkelt tésztát, lisztezett nyújtódeszkán sarkosra kinyújtjuk kb. fél centi vastagra. Megkenjük az olvasztott margarinnal, megszórjuk a kakaós cukorral, hablappal elsimítjuk. Ami kimarad olvasztott margarin, a tetejére locsoljuk. Feltekerjük, úgy hogy a vége alulra kerüljön.
- 5
Éles késsel kb. 3 cm-es darabokra vágjuk, és a sütöpapirral kibélelt tepsibe rakjuk, úgy hogy a végét alá hajtjuk. Lehet tojással megkenni a tetejét, de én nem szoktam mert úgyis megszórom porcukorral. Előmelegített sütőben 180 C fokon alsó+felső sütésen 25-30 percig sütöm. Én az adott mennyiséget két tepsiben sütöm, egymás után, mert sütéskor megnő és egymásnak fekszik, de aki úgy szereti, belefér 1 tepsibe.
- 6
Melegen porcukrozzuk. Jó étvágyat!
Hasonló receptek
További ajánlott receptek














Szöveges kommentek