Foszlós fonott kalács

Megkívántuk a kalácsot, de sajnos most sehol nem kaptunk, ezért gondoltam sütök egyet.
#golden2
Foszlós fonott kalács
Megkívántuk a kalácsot, de sajnos most sehol nem kaptunk, ezért gondoltam sütök egyet.
#golden2
Elkészítés
- 1
Az élesztőt az 1 mk cukorral és 1 dl langyos tejjel felfuttatjuk.
- 2
A maradék tejet a sóval, vaníliás cukorral meglangyosítjuk, majd hozzákeverjük a cukorral elkevert tojássárgákat.
- 3
- 4
A lisztet egy tálban a felfuttatott élesztővel és a bekevert tejjel, reszelt citromhéjjal összegyúrjuk és közben hozzáadagoljuk az olvasztott vajat. Jól kidolgozzuk. A tetejét is és alatta is kicsit belisztezzük. A tálban hagyva, letakarva meleg helyen kétszeresére kelesztjük.
- 5
- 6
Ha a tészta megkelt nyújtó deszkára borítjuk, kettévágjuk, újra átgyúrjuk a két cipót, és ismét pihentetjük 40 percet. Külön - külön hosszú hurkákat sodrunk belőle. Majd jöhet a 4-es fonás.
- 7
....Itt mutatom!
- 8
- 9
- 10
- 11
Sütőpapírral bélelt tepsire fektetjük és újabb 40-50 percet letakarva pihentetjük. Azután megkenjük óvatosan a felvert egész tojással és 170 C fokra előmelegített sütőben középső bordamagasságon alsó-felső sütéssel 40 -45 percig sütjük. Ha nagyon pirulna a teteje, alufóliával lazán takarjuk le. (Tűpróbáig)
- 12
Közben az 1 dl tejet az 1 ek porcukorral felforraljuk. Amint kivesszük a sütőből a kalácsot, ezzel a cukros tejjel azonnal meglocsoljuk. ETTŐL LESZ FOSZLÓS! 10-15 percig a tepsit hagyjuk hűlni, majd rácsra emeljük, és hagyjuk egészen kihűlni. Jó étvágyat hozzá!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek





























Szöveges kommentek (6)
Köszönjük 😘