Tejfölös, szalonnás galette

Nahát! Látszik, hogy nem vagyok profi fotós. Épp a második adag galette-t sikerült lefényképeznem, amikor már a sütőpapír az első adagtól kissé viseltes volt. Sajnálom, de a következő sütésig be kell érnünk ezzel. Amit magáról a remekműről tudni kell, hogy első kísérlet volt, és nagyon finom lett. A sütési idő nekem a duplája volt mint az eredeti receptben, de ez sütő függvénye is.
Tejfölös, szalonnás galette
Nahát! Látszik, hogy nem vagyok profi fotós. Épp a második adag galette-t sikerült lefényképeznem, amikor már a sütőpapír az első adagtól kissé viseltes volt. Sajnálom, de a következő sütésig be kell érnünk ezzel. Amit magáról a remekműről tudni kell, hogy első kísérlet volt, és nagyon finom lett. A sütési idő nekem a duplája volt mint az eredeti receptben, de ez sütő függvénye is.
Elkészítés
- 1
A lisztet a sóval elkevertem, majd a margarinnal elmorzsoltam. Hozzáadtam a joghurtot, jelen esetben kefirt, mert az volt itthon. A tésztát gyorsan összeállítottam, melyhez egy evőkanálnyi lisztet kellett még adnom, mert igen lágy, ragadós volt. Amikor ezzel megvoltam, nylon zacskóba tettem és kb. 20 percig a fagyasztóba tettem. Amíg a tészta pihent, a hagymát és a bacont vékony csíkokra szeleteltem.
- 2
A jól lehűlt tésztát 4 részre osztottam, gombóccá formáztam. Az elsőt lisztezett deszkán vékony kör alakúra nyújtottam, s mielőtt a tejföllel megkentem, átraktam a tepsiben lévő sütőpapírra.. Ezután jött rá a tejföl, méghozzá úgy, hogy a tészta széléből körben 2 cm-nyit üresen hagytam. A tejföl után a hagyma következett, majd óvatosan megszórtam kevés sóval, őrölt fekete borssal. Végül a szalonna darabkák következtek.
- 3
Amikor már minden a tésztán volt, a széleit körben felhajtottam, közben néhány helyen összecsíptem. A sütőt közben bekapcsoltam, hogy 200 C fokra felhevüljön. Addig a második tésztát is elkészítettem az előzőhöz hasonlóan. Megkentem a szélüket a felvert tojással, s légkeveréssel sütöttem. Először 10 percre állítottam -az eredeti recept szerint- de ez nem volt elég.
- 4
Újabb 8-10 perc elteltével sültek ilyen szépre. Az aljuk viszont nem pirult meg, úgyhogy legközelebb 2-3 percig alsó légkeveréssel fogom sütni a végén. Nagyon finom lepénykék lettek! Praktikus, mert bármilyen -készleten lévő- feltéttel elkészíthető, gyors, ízletes uzsonna, vacsora lehet.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek











Szöveges kommentek (6)