Házi kenyér
Hajni Kiss @Hajni_Kiss
Édesanyámtól kaptam a receptet, gyorsan meg lehet sütni.
Mindig dupla adagot kell sütnöm 😊
Házi kenyér
Édesanyámtól kaptam a receptet, gyorsan meg lehet sütni.
Mindig dupla adagot kell sütnöm 😊
Elkészítés
- 1
Az élesztőt felfuttatjuk 2 dl langyos tejben.
- 2
Kelesztő tálba tesszük a hozzávalókat, ha felfutott az élesztő, azt is hozzáöntjük.
- 3
Addig dagasztjuk, amíg a tészta el nem válik az edény falától és a kezünkhöz sem ragad. Kicsit lágyabb tésztát kell kapnunk.
- 4
20 percet pihentetjük, majd formázzuk, lekenjük/spricceljük vízzel a tetejét és mehet az előmelegített sütőbe. 160 fok, alsó-felső sütés, légkeverés nélkül. Akkor jó ha szép sötét a külseje, mert akkor biztos megsült belül is. Jó étvágyat. Dupla adagból készült nálam.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/13178959



Szöveges kommentek (6)