Elkészítés
- 1
Piskótákat sütünk 2x5 db tojásból. Felverjük a tojásfehérjét a kristálycukorral, hozzákeverjük a sárgákat és a végén beleszitáljuk a lisztet és a sütőport spatulával elkeverjük benne. Sütőpapíros lemezre kikenjük. 2 piskótalap lesz a 10 db tojásból.
- 2
Megsütjük a tölteléknek való piskótát is 6 db tojásból. Ez ha kihűlt felvágjuk kisebb kockákra és egy tálba tesszük. Elkészítjük a cukorszirupot. A kristálycukrot a vízzel, rumaromával és ételfestékkel szálpróbáig főzzük. Majd forrón ráöntjük a felkockázott piskótára. És még 4-5 evőkanál lekvárt is adunk hozzá. Elkeverjük jól és állni hagyjuk.
- 3
Egy tepsibe rakjuk a kisült piskóták egyikét alulra. Megkenjük baracklekvárral. Erre jön a töltelék kanállal eloszlatjuk egyenletesen és megnyomkodjuk. A másik piskóta alját megkenjük lekvárral és ráfordítjuk a töltelékre. Lekváros része legyen alul.
- 4
A süteményt lefóliázzuk egy vágódeszkát raktam rá hogy egyenes legyen a súlyozás, és 3 db kilógrammos kristálycukrot vagy lisztet raktam a tetejére, mint súlyt, így préseljük a süteményt 1 éjszakát a hűtőben.
- 5
Másnap levesszük a súlyt és a fóliát. Elkészítjük a mázat. A porcukrot elakavarjuk a vízzel és ízlés szerint mehet bele ételfesték is. Kenhető állagú legyen. Ráborítjuk a sütemény tetejére és elkenjük kenőkéssel egyenletesre. Majd visszarakjuk a hűtőbe, hogy rászáradjon a máz. És felszeleteljük kockákra.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek (2)