Képviselőfánk

#golden2
Életem első képviselőfánkja, de szuperül sikerült, bátran próbáljátok ki. Azt hiszem, a mumus itt a sütőajtó nyitogatása, NEM SZABAD!!!!!
Képviselőfánk
#golden2
Életem első képviselőfánkja, de szuperül sikerült, bátran próbáljátok ki. Azt hiszem, a mumus itt a sütőajtó nyitogatása, NEM SZABAD!!!!!
Elkészítés
- 1
A vajat, a sót és a cukrot a vízzel együtt felforraljuk. Folyamatos keverés közben adjuk hozzá a lisztet, és rövid ideig még a tűzhelyen tartva kavarjuk, égetjük a tésztát.
- 2
Ezután levesszük a tűzről és egyenként hozzáadjuk a tojásokat, közben folyamatosan és alaposan keverjük az egészet. A sütőt 220 °C-ra előmelegítjük. A masszát habzsákba rakjuk.
- 3
A tésztából a habzsák segítségével nagyobb dió nagyságú gombócokat nyomunk egy sütőpapírral bélelt tepsibe. Előtte a sütőpapír alá öntsünk egy kevés vizet. Ezután betesszük a forró sütőbe, és semmi esetre sem nyitjuk ki a sütő ajtaját, amíg el nem készülnek!!!!!! Ha már szép aranybarnák, akkor visszavesszük a hőfokot 170-180 C fokra, és így sütjük még 10-15 percig. Ezután kapcsoljuk le a sütőt, és kb. 10 perc után résnyire nyissuk ki az ajtót. Hagyjuk őket ott szépen lassan kihűlni.
- 4
Míg hűlnek a fánkok elkészítjük a krémet. Ehhez a tejet feltesszük forralni. Közben a tojások sárgáját 7, 5 dkg cukorral és a keményítővel simára keverjük.
- 5
A kikevert sárgájához adjuk hozzá a vanília aromát. Amikor a tej már forró, kimerünk belőle egy keveset, és a sárgájás keverékhez öntjük, közben végig keverjük. Ilyen módon kiegyenlítjük a hőmérsékleteket. Ha a tej felforrt, folyamatos keverés mellett beleöntjük a tojásos krémet, majd az egészet addig melegítjük, míg újra felforr, és besűrűsödik.
- 6
Közben a fehérjét 8, 5 dkg cukorral együtt kemény habbá verjük. Ha a krémünk elkészült, lehúzzuk a tűzről, és a fehérjehab egyharmadát erőteljes mozdulatokkal elkeverjük benne. A maradék habot óvatos, laza mozdulatokkal szintén hozzáadjuk.
- 7
A fánkok tetejét levágjuk, a belsejükből kiszedjük a hártyásra sült tésztát. Habzsákba töltjük először a vaníliakrémet, és mindegyik süteménybe nyomunk a krémből, majd a felvert tejszínből is. Végül a fánkok kalapját is felhelyezzük, és megszórjuk őket porcukorral. Jó étvágyat! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek





















Szöveges kommentek (4)