Elkészítés
- 1
Futtasd fel az élesztőt a cukorral elkevert meleg tejben. Melegítsd elő a sütőt 50°C-ra étel melegen tartó funkcióra. A száraz hozzávalókat keverd össze a dagasztógép táljában, majd folyamatos keverés mellett add hozzá a tejben felfuttatott élesztőt, a tojást, végül kanalanként az olvasztott margarint is. Ha szépen összeállt a tészta, kézzel igazítsd buci formájúra. Egy nedves konyharuhával takard le, tedd be a sütőbe kb. 50 percre kelni.
- 2
Ha szépen megkelt, rizsliszttel megszórt deszkán oszd el a tésztát 5 részre. Mindegyikből sodorj kis kígyókat, formázd őket perec alakúra.
- 3
Tedd a pereceket sütőpapírral bélelt tepsibe és told vissza a sütőbe további 20 percre kelni. Addig egy kis edényben keverd el a tejet a tojássárgájával, egy másik edényben pedig készítsd el a sóhabot, keverd össze a vizet a rizsliszttel és a sóval. Ha megkeltek a perecek állítsd a sütőt 180°C-ra alsó sütés légkeverés fokozatra, majd a pereceket kend le a tejes tojássárgájával.
- 4
Tedd be őket a sütőbe 10 percre sülni. Ekkor vedd ki, majd csorgasd rájuk a sóhabot. Tedd vissza őket a sütőbe további 12-15 percre, hogy készre süljenek. Jó étvágyat hozzá! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek















Szöveges kommentek