Húsos édeskáposzta, ahogy én készítem

Húsos édeskáposzta, ahogy én készítem
Elkészítés
- 1
Előkészítem a hozzávalókat. A hagymát én itt negyed karikákra vágom, majd vajon és repceolajon megsózva megdinsztelem. (Persze lehet zsírszalonnán is pirítani a hagymát, de én úgy kevésbé szeretem).
- 2
Eközben a káposztát leszeleteljük és a húst feldaraboljuk és a fokhagymát felaprítjuk. A hagymát lehúzzuk a tűzhelyről és a felaprított fokhagymát és a fűszereket hozzáadjuk és egy kis vízzel felöntjük. Majd hozzáadjuk a leszelt káposztát, felöntjük annyi vízzel, hogy az a káposztát ne lepje el, sőt, a 3/4-ig bőven elég és én újra fűszereztem és a babérlevelet hozzátettem.
- 3
Én a felaprított húst külön vajon kicsit megpirítottam és a zsiradékkal, levével együtt a káposztához adtam és jól összekevertem vele és alacsony hőfokon főni hagytam, legalább 1, 5-2 órát.
- 4
Ha et az idő letelt, megcsináljuk a rántást. Kb. 3 Ek vajat felhevítek és 2 csapott kanál lisztet rászórok és hagyjuk hogy pár percet piruljon a vajon. Ha ez megvan, a káposzta levéből veszek ki 2-3 merőkanállal és a rántáshoz adom, összekeverjük és egyből a káposztához is adhatjuk. Hagyjuk újra forrásig főzni a káposztát (az kb. 15 perc), majd lezárhatjuk alatta a gázt. Persze kóstolgassuk közben az ízesítés miatt és ha kell sózzunk még vagy fűszerezzük.
- 5
Majd ha kész, tálaljuk kenyérrel, kis tejföllel meglocsolva, ki hogy szereti. U. i.: lehet 2-3 Ek lisztet használni, mert amint látjátok, az enyém kicsit leveses lett. Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
















Szöveges kommentek (4)