Sóban sült csirke gombás rizzsel, tojásos burgonyasalátával 🐔🥚

Sóban sült csirke gombás rizzsel, tojásos burgonyasalátával 🐔🥚
Elkészítés
- 1
A csirkét sózom, borsozom. A tepsit beterítem 1 kg sóval, mellével lefelé ráfektetem a csirkét. 200 C fokos sütőben kb. 2 órán át sütöm.
- 2
Elkészítem a salátát. A tojásokat sós vízben megfőzöm, majd megpucolom és felkarikázom. A burgonyát megtisztítom, kockákra vágom és felteszem sós vízben főni. A lilahagymákat karikára vágom.
- 3
A szószhoz összekeverem a tejfölt a majonézzel, mustárral, sózom, borsozom. Egy nagyobb tálba halmozom a hozzávalókat, majd ráöntöm a tejfölös masszát és jól összeforgatom. Meghintem a medvehagymával. Letakarom alufóliával és hűtőbe teszem, hogy az ízek összeérjenek.
- 4
A körethez a rizst átmosom, lecsöpögtetem. A vöröshagymát finomra vágom, olajon megfonnyasztom, hozzáadom a rizst, együtt pirítom. Ráöntöm a gombát a sós levével. Felöntöm 6 dl vízzel és ízesítem a leveskockával, borssal. Amikor a levét elfőtte, félreteszem. Jó étvágyat hozzá!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek