Fehérkenyér 🍞

Kívül ropog, belül isteni finom puha ez a fehérkenyér. Másnap is ugyanolyan finom.
Fehérkenyér 🍞
Kívül ropog, belül isteni finom puha ez a fehérkenyér. Másnap is ugyanolyan finom.
Elkészítés
- 1
Az alapanyagokat jó alaposan géppel kidagasztjuk. Letakarjuk és duplájára kelesztjük. Egyszer közben átgyúrjuk.
- 2
Ekkor megformázzuk és sütőpapírral bélelt kacsasütőbe tesszük. 40 percet kelesztjük.
- 3
A sütőt 230 fokra bemelegítjük. Ha megkelt a tészta a kacsasütőben, lespricceljük vízzel, rátesszük a fedőt és 15 percig 230 fokon sütjük.
- 4
Majd levesszük a hőfokot 200 fokra és így sütjük 25 percig.
- 5
Ekkor levesszük a fedőt és 10-15 perc alatt szép pirosra sütjük.
- 6
Ha megsült kivesszük a sütőből lekenjük vízzel és megvárjuk, míg kihűl.
- 7
Csak ha már legalább langyosra hűlt, akkor szeleteljük.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek












Szöveges kommentek (3)