Töltött húsos batyu

Ettem volna tortellinit, de jóval nagyobbak lettek mint vártam, így inkább batyunak neveztem őket. :) Bármivel tudjátok tölteni, nekem most ezek voltak itthon.
Töltött húsos batyu
Ettem volna tortellinit, de jóval nagyobbak lettek mint vártam, így inkább batyunak neveztem őket. :) Bármivel tudjátok tölteni, nekem most ezek voltak itthon.
Elkészítés
- 1
Először a tölteléket készítem el. Ehhez ledarálom a csirkemellet (vagy ha alapból úgy vettük sem probléma :) ). Egy késes aprítóban a hagymát is összevágom, majd hozzáadom a husit és az egészet összedolgozom.
- 2
Most a tésztát készítem el. A liszthez adom a tojást és a sót, majd egy kevés vizet és elkezdem összedolgozni. A vizet addig öntöm hozzá apránként, amíg egy ruganyos tésztát nem kapok. Vékonyra kinyújtom (én géppel csinálom és a 6-os fokozatig) és nagy pogácsa szaggatóval kiszúrom a tésztát.
- 3
Jöhet a töltögetés, de előtte oda teszek egy fazékban vizet forrni egy kis sóval. Minden kör közepére egy kis kanálnyi tölteléket teszek, félbehajtom és nagyon jól lenyomkodom a széleit, hogy ne nyíljanak szét. Ezután a két végét megfogom és összehajtom, majd ezt is összenyomkodom.
- 4
Ha felforrt a víz, mehetnek bele a batyuk és akkor vannak készen, hogyha feljöttek a víz tetejére. Én tejföllel és reszelt sajttal szoktam enni, de bárki csinálhat hozzá ennél finomabb mártást is. :)
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek