Elkészítés
- 1
A karamellhez a cukrot és a vizet lábasba tesszük. Kevergetés nélkül kis / közepes lángon gyöngyözve forraljuk amíg a cukor fel nem olvad. (vigyázzunk nem hogy oda ég. Lehet világosabb vagy sötétebb színű ez ízlés kérdése). A tűzről le húzva gyors mozdulatokkal hozzákeverjük a vajat. Majd a tűzre vissza téve bele csorgatjuk folyamatos kevergetés közben a tejszínt. Addig főzzük míg a karamell szép selymes nem lesz. Ezután a tűzről levéve hagyjuk kihűlni.
- 2
A krémhez a pudingport a tejben cukorral és a vanília porral felfőzzük. (hagyományos pudingot készítünk) majd ezt is hagyjuk kihűlni. Jó ha néha meg keverjük hűlés közben, hogy a tetején ne legyen hártya.
- 3
A tésztához gőz fölött összeolvasztjuk a vajat a mézet és a cukrot. Mikor a cukor felolvad, hozzáadjuk az ecettel elkevert szódabikarbónát. Alaposan elvegyítjük, majd a gőzről levéve langyosra hűtjük. Belekeverjük a tojásokat, majd apránként a lisztet is. Mikor már nehéz fakanállal keverni a tésztát, elkezdjük kézzel összedolgozni.
- 4
Lisztezett deszkára tesszük a tésztát és simára gyúrjuk. 6 egyenlő részre osztjuk. A tésztákat tepsi nagyságúra sikáljuk (20x32), majd sütőpapírral bélelt tepsiben külön külön megsütjük őket. 180 C fokon 5 percig sütjük.
- 5
A lapokat a sütőből kivéve, óvatosan leválasztjuk a papírról és kihűtjük őket.
- 6
A krémhez a vajat kihabosítjuk, majd apránként beledolgozzuk a kihűlt karamellt és a kihűlt pudingot is.
- 7
A lapok közé kenjük a krémet. A tetejét is kenjük meg krémmel, majd csokit reszeljünk a tetejére. 1 éjszakát állni hagyjuk, hogy megpuhuljon a tészta. Jó étvágyat hozzá. :)
Hasonló receptek
További ajánlott receptek





Szöveges kommentek (4)
Egy kérdésem lenne a marlenka recepttel kapcsolatban: a krém nem lesz folyós, hogy a fél liter tejben egy csomag pudingpor van felfőzve?
Üdv. Ildikó