Házi karamell

Zsuzsanna Erdős (pancsikonyhaja.blogspot.com) @cookzsuzsierdos
Hamar készen van és nagyon finom :-)
Házi karamell
Hamar készen van és nagyon finom :-)
Elkészítés
- 1
A hozzávalókat a csoki kivételével tegyük egy lábasba és kezdjük el lassan melegíteni, amíg a cukor nem olvad el.
- 2
Ezután nagyobb hőfokon kezdjük el melegíteni a masszát, amíg nem lesz szép színű karamellünk, kevergessük közben óvatosan. A cél 114 °c, ez kb. 10-15 perc.
- 3
Ha elértük a hőfokot tegyük bele az összetördelt csokit, keverjük el, hogy szépen elolvadjon. Ekkor már gyorsan kell dolgoznunk, mert hamar köt a massza.
- 4
Egy formát kibéleltem folpackkal és ebbe öntöttem a karamellt. Nagyon nem tudtam elsimítani, mert tényleg hamar megdermed.
- 5
Kb. 1 órát hagytam pihenni, ezután már lehet szeletelni. Csomagolhatjuk celofánba is ajándéknak.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/14265154






Szöveges kommentek