Karácsonyi kalács

Karácsonyi gazdag kalács, :) én csak minden ízű kalácsnak hívom. Nagyon finom. Jó étvágyat hozzá. :)
Karácsonyi kalács
Karácsonyi gazdag kalács, :) én csak minden ízű kalácsnak hívom. Nagyon finom. Jó étvágyat hozzá. :)
Elkészítés
- 1
A tésztához: langyos tejben az élesztőt kevés cukorral fel futtatjuk. Az összes többi hozzávalót kelesztőtálba tesszük és ha jó habos az élesztőnk, akkor hozzáöntjük a liszthez és jól összedolgozzuk a tésztát. Dagasztjuk. Ezután a tésztánkat meleg helyen kb. 1 óráig kelesztjük.
- 2
Elkészítjük a töltelékeket.
- 3
A diós töltelékhez a tejet felforraljuk, majd az összes többi hozzávalót a tejben elkeverjük. (félretesszük)
- 4
A mákos töltelékhez a tejet felforraljuk, a vajat szétolvasztjuk benne, majd az összes többi hozzávalót belekeverjük. (félretesszük)
- 5
A túrós töltelek : a túrót, porcukrot, vajat, tojássárgáját, vanília cukrot mixerrel összedolgozzuk. Majd fakanállal hozzákeverjük a tojásfehérje felvert habját (óvatosan ne törjön össze a hab) mazsolát és a citrom reszelt héját. (félretesszük)
- 6
1 közepes méretű tepsit kivajazunk.
- 7
A tésztát deszkára borítjuk és 5 felé osztjuk. 1 adag tésztát kisikálunk a tepsi méretére. A tepsi aljara illesztem a tésztát, majd megkenem a szilvalekvárral majd rásikálom a második adag tésztát és megkenem a diós töltelékkel, majd rásikálom a harmadik tésztát és megkenem a mákos töltelékkel, majd a negyedik adag tésztát és megkenem a túrós töltelékkel. Az utolsó adag tésztát is kisikálom. Majd kb. 1 cm és csíkokat vágok belőle és berácsozom a süti tetejét.
- 8
Szóval röviden :) 1 lap : lekvár 2 lap : diós töltelék. 3 lap : mákos töltelék. 4 lap : túrós töltelek 5 lap : rácsozás :)
- 9
A tetejét megkenjük olvasztott vajjal majd 180 C fokos sütőben kb. 1 óráig sütjük. Ha a teteje nagyon barnulna alufóliát tegyünk a tetejére, hogy ne égjen meg a sütike. Jó étvágyat hozzá. :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek














Szöveges kommentek