Az imádott házi hamburgerünk 🍔🥤✨

Nagyon szeretjük a hamburgert, amikor csak lehetőségünk adódik, igyekszünk minden, mások által ajánlott helyet kipróbálni. A hamburger titka nem csak a finom húspogácsa, hanem legalább- ha nem jobban- annyira fontos a hamburger zsemle. Amióta tudjuk, hogy a környék legfinomabb buciját a petőházi pék készíti, azóta gyakran magunk készítünk itthon a hamburgert.
Az imádott házi hamburgerünk 🍔🥤✨
Nagyon szeretjük a hamburgert, amikor csak lehetőségünk adódik, igyekszünk minden, mások által ajánlott helyet kipróbálni. A hamburger titka nem csak a finom húspogácsa, hanem legalább- ha nem jobban- annyira fontos a hamburger zsemle. Amióta tudjuk, hogy a környék legfinomabb buciját a petőházi pék készíti, azóta gyakran magunk készítünk itthon a hamburgert.
Elkészítés
- 1
Összeállítjuk a húst. Beleverünk egy tojást, hagymát, hozzáadjuk a Worcester szószt, majd sózzuk, borsozzuk. Alaposan összedolgozzuk.
- 2
Három egyenlő részre osztjuk a húst. Igyekezzünk minél nagyobb húspogácsákat formázni, mert sütés közben összeugrik.
- 3
Közepes lángon kevés zsiradékon elkezdjük kisütni a pogácsákat. Kb. 20-25 perc alatt mindkét oldalát készre sütjük.
- 4
Amikor a húsok már majdnem készek, akkor a 130-140 fokra előmelegített sütőbe teszem a félbevágott zsemléket, mindegyik aljára teszek 1-1 lapkasajtot.
- 5
3-4 perc alatt el is kezdenek olvadni a sajtok, tovább nem érdemes a sütőben hagyni őket, mert nagyon kiszárad a zsemle.
- 6
A hamburger zsemle alján lévő sajtra teszem a húspogácsát, amikre kerül a hagyma, uborka, paradicsom. Végül ízlés szerint a ketchup, majonéz, mustár.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek