Habcsók maradék fehérjékből

Gondolom, nem csak nálam maradt meg sok tojásfehérje a karácsonyi kekszek sütésekor és ezek felhasználására nálam gyakran a habcsók jön számításba. Sokan félnek tőle, de nem annyira ördöngös dolog.
Habcsók maradék fehérjékből
Gondolom, nem csak nálam maradt meg sok tojásfehérje a karácsonyi kekszek sütésekor és ezek felhasználására nálam gyakran a habcsók jön számításba. Sokan félnek tőle, de nem annyira ördöngös dolog.
Elkészítés
- 1
A fehérjéket elkezdtem felverni habnak, nem a robotgép legnagyobb fokozatán, hanem közepesen. Mikor szép kemény, akkor kezdem hozzáadagolni a cukrot, kanalanként
- 2
Mikor az összes cukor benne van, onnantól számítva még 5-6 percet keverte a gép a habot, a lényeg, hogy a cukorszemcsék szépen felolvadjanak és jó kemény habot kapjunk, nagyjából ilyet:
- 3
Amikor ezt az állagot elértük, akkor habzsákba kanalazzuk a habot és tetszés szerinti formákat nyomunk a szilikonos sütőpapírral bélelt tepsire. Én csináltam habkarikát és kis halmokat is.
- 4
Kb. 75°C-os sütőben szárítottam úgy, hogy a sütőajtót kitámasztottam egy fakanállal. Kb. 80-100 percet volt a sütőben, amikor már szépen lejön a lapról és lehet kopogtatni, akkor jó, de próbaképp érdemes egyet kettétörni, hogy kellőképpen kiszáradt-e.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






Szöveges kommentek