Sokmagvas kenyér

A hétvégén kenyeret sütöttünk a gyerkőccel. :) Nagyon egyszerű és finom. Próbáljátok ki! :)
Sokmagvas kenyér
A hétvégén kenyeret sütöttünk a gyerkőccel. :) Nagyon egyszerű és finom. Próbáljátok ki! :)
Elkészítés
- 1
Egy tálba öntsük a langyos vizet és keverjük össze az élesztővel, cukorral, olívaolajjal és egy kevés liszttel. Adjuk hozzá a sót és a maradék lisztet, majd folytassuk a keverést. Hogyha már nehéz villával, tegyük ki deszkára és gyúrjuk kézzel addig, míg szépen összeáll. Ezután fedjük le és meleg helyen kelesszük kb. 1 órát.
- 2
Ha megkelt, tegyük deszkára és gyúrjuk hozzá a magokat. Alaposan lisztezzük meg a tetejét és kézzel nyújtsuk ki egy téglalappá. Vágjuk félbe, hogy 2 csíkot kapjunk. Csavarjuk meg 2-3x mind a kettőt.
- 3
Ezután 210 fokra előmelegített sütőben süssük 10 percig, majd vegyük le a hőfokot 180 C fokra és süssük még 20 percig.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek





Szöveges kommentek