Elkészítés
- 1
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és három részre osztjuk. Ehhez először kétfelé vesszük a tésztát, majd az egyik részt újra felezzük.
Lisztezett munkafelületen a két kisebb gombócból kb. fél cm vastagságú, a nagyobb gombócból pedig egy nagyjából 1 cm vastagságú, azonos méretű lapot nyújtunk. - 2
180 C fokra melegített sütőben, tepsi hátán vagy sütőlapon mindhármat megsütjük.
A vastag lapot (ha kihűlt) kézzel egy tálba tépkedjük, morzsoljuk. Nem baj, ha kicsit nagyobb darabok is maradnak benne.
Hozzáadjuk a mazsolát, a citromhéjat és a kakaóport. - 3
A szirup hozzávalóit felforrósítjuk, a tésztamorzsához öntjük és kanállal (forró!) összedolgozzuk.
Az egyik vékonyabb lapot tálcára helyezzük, vékonyan megkenjük eperlekvárral, rásimítjuk a tölteléket, majd befedjük a másik lappal.
A mázat fondant főzése című bejegyzésben leírtak szerint elkészítjük és bevonjuk vele a süteményt. - 4
Egy napot hűvös helyen pihentetjük, hogy kellően átpuhuljon az egész, ezután szeletelhetjük.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek