Babapiskótás krémes

Egy nagyon kedves ismerősöm receptje. Mikor ő csinálta, isteni volt. Drága Szilvike néni emlékére.
Babapiskótás krémes
Egy nagyon kedves ismerősöm receptje. Mikor ő csinálta, isteni volt. Drága Szilvike néni emlékére.
Elkészítés
- 1
Tészta : a vajat habosra keverjük a porcukorral és a tojással majd hozzáadjuk a többi hozzávalót és összekeverjük. Mikor már nem keverhető, kézzel összegyúrjuk a tésztát.
- 2
A tésztát sütőpapírral bélelt tepsibe nyomkodjuk, és 180 C fokon 10 - 15 percig sütjük. (kisebb tepsi méret).
- 3
Elkészítjük a tölteléket. A tejből és a lisztből krémet főzünk. (vigyázat hamar leég!) kevergessük folyamatosan. Majd tegyük félre és hagyjuk kihűlni.
- 4
A vajat és a porcukrot habosra keverjük, majd hozzáadjuk a darált piskótát és a kihűlt krémet. Elég kemény krém lesz belőle.
- 5
Ha megsül a tésztánk, még melegen kiborítjuk egy deszkára, és megkenjük ízlés szerint lekvárral. Majd rásimítjuk vagy nyomkodjuk a tölteléket. Én a tetejére csokimázat tettem. De lehet sima olvasztott csokit is tenni rá. Amíg meleg a csoki, megszórjuk kókuszreszelékkel.
Jó étvágyat kívánok hozzá. :) - 6
Csoki maz : 80 g vaj
5 EK porcukor, 8 EK forró víz, 3-4 EK kakaó.
A vajat a porcukorral felolvasztjuk, majd hozzákeverjük a vizet és a kakaót. Lehet bele kevesebb vagy több víz, attól függ, ki milyen sűrűre akarja a csokimázat.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek











Szöveges kommentek