Elkészítés
- 1
A szóját leöntöm forró vízzel, hogy hamarabb puhuljon meg. Közben felvágom a hagymát és odarakom dinsztelni (kb. 2 ek olajat adok hozzá).
- 2
A tepsit kikenem egy kevés olajjal. A padlizsánt kb. fél centis karikákra vágom és lerakom a tepsibe. Rá jöhet 1 sor krumpli, amit szintén felkarikázok. A krumplit sózom, fűszerezem.
- 3
Mikor a hagyma üveges lett, összekeverem a szójával. Közben elkészítem a besamelt.
- 4
Besamel: 50 g margarint összekeverek 50 g liszttel (nekem tk) utána hozzáöntök 500 ml tejet. Ezt csomómentesre keverem. Rakok hozzá sót, borsot, szerecsendiót.
- 5
A tepsibe a krumpli sorra rakok egy réteg szóját. Rá jöhet 1 sor padlizsán, majd 1 sor krumpli. A krumpli után újra sózok, fűszerezek. Ezt megismétlem még egy réteggel.
- 6
A tetejére ráöntöm a besamelt és rárakom a sajtot. 200 C fokon 40-45 percig sütöm, amíg a sajt meg nem pirul.
- 7
Tipp: tálalás előtt várjuk meg amíg kihűl, mert forrón szétesik. De hiába szétesett, az íze csodálatos 😊 Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek













Szöveges kommentek