Húsvéti fonott kalács

Nálam ez a kalács kerül mindig a húsvéti asztalra, a sonka mellé. Természetesen máskor is szoktam sütni, de akkor egy kicsit édesebben (+1 vaníliás cukor) és mazsolával.
Húsvéti fonott kalács
Nálam ez a kalács kerül mindig a húsvéti asztalra, a sonka mellé. Természetesen máskor is szoktam sütni, de akkor egy kicsit édesebben (+1 vaníliás cukor) és mazsolával.
Elkészítés
- 1
A hozzávalókból tésztát gyúrok. Én géppel dagasztom, kb. 5-6 percig, amíg szép, egyenletes felületű lesz a tészta. Ezután átteszem egy kelesztőtálba és kb. 40 percet pihentetem.
- 2
A pihentetési idő után darabokra osztom a tésztát. Én most 6-os fonással csináltam, így 6 cipó lett a tésztából. Ezeket a cipókat a gyúródeszkán, letakarva pihentettem, kb. 15 percig.
- 3
Ha letelt az idő, a cipókból hosszabb rudakat sodortam és megfontam a kalácsot. A felvert tojással bekentem és kb. 40 percig hagytam kelni.
- 4
Ezalatt sütőt előmelegítettem 200 °C-ra. A kalácsot megint megkentem a tojással, majd ment a sütőbe. 10 percig ezen a hőfokon a sütöttem, ezután visszavettem 180 °C-ra a hőmérsékletet és kb. 25 percig sütöttem. Amint látható, pár perccel tovább sütöttem az optimálisnál :-), de így is finom lesz.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






Szöveges kommentek