Fahéjas csiga (mascarpone mázzal)

Plusz információ : a mascarpone helyett porcukrot is ki lehet keverni citrom levével . De a porcukorhoz csak óvatosan adagoljuk a citrom levét, hogy ne legyen túl folyós a máz. Jól ki keverni és rá önteni a csigára. Ki próbáltam azzal is nagyon finom :)
Fahéjas csiga (mascarpone mázzal)
Plusz információ : a mascarpone helyett porcukrot is ki lehet keverni citrom levével . De a porcukorhoz csak óvatosan adagoljuk a citrom levét, hogy ne legyen túl folyós a máz. Jól ki keverni és rá önteni a csigára. Ki próbáltam azzal is nagyon finom :)
Elkészítés
- 1
Hagyományos dagasztott tésztát készítünk. A langyos tejben fel futattjuk az élesztőt a cukor felével.
A lisztet átszitáljuk és hozzáadjuk a többi hozzávalót. Ha az élesztő fel futott ráöntjük a lisztre és dagasztjuk a tésztát. Kb. 1 óráig kelesztjük meleg nem huzatos helyen. - 2
Amikor meg kelt a tészta szép vékonyra sikaljuk és megkenjük a puha vajjal. A cukrot összekeverem a fahéjjal és a vajra szórom. Feltekerjük a tésztát, és olyan nagyságú csigákat vágunk amilyen nagy a formánk.(Picit legyen kisebb mert még kelni fog)
- 3
A formába tesszük a csigákat és letakarva kelni hagyjuk kb. 20 percet. Majd 200 C fokon 10 - 15 percig sütjük. (én a muffinhoz való formákat használtam :) és ennek is tökéletes, szerintem gusztusos lett)
- 4
Amíg sül a kalács el készítjük a mázat a tetejére. A mascarponét, vajat, cukrot és a citrom levét kikeverjük. (ha mixerrel dolgozunk óvatosan lassú fordulaton dolgozzunk).
- 5
Ha megsültek a kalácsok még forrón a mázat a tetejére kenjük. (rá fog olvadni) kívánom hogy jól sikerüljön es jó ízűen el fagyasszatok! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek











Szöveges kommentek