Elkészítés
- 1
KB. 2 dl langyos tejbe beletesszük az élesztőt, 1 kanál cukrot és 1 kanál olívaolajat. Hagyjuk egy kicsit állni, hogy picit felfusson az élesztő.
- 2
A liszthez hozzáadjuk a maradék cukrot, olajat, vajat, sót, tojásokat, vanília cukrot, majd hozzáöntjük az élesztős tejet. És elkezdjük dagasztani a tésztát. A tejet folyamatosan adagoljuk hozzá, DE ennek a tésztának nagyon lágynak kell lennie. Szépen nyúljon a kezünkben, ragacsos a jó. :) ha szépen átdolgoztuk, akkor kB. 1 órát pihentetjük.
- 3
Amikor megkelt a tésztánk, a meghámozott almát belereszeljük a tésztába és hozzáadjuk a kicsire darabolt mazsolát is. (ízlés szerint fahéjat is lehet beletenni, vagy akár banánt is variálható) Jól elkeverjük a tésztával.
- 4
Az olajat felforrósítjuk és 2 kanál segítségével kb. tenyérnyi méretű tésztát teszünk az olajba. Kicsit lapítsuk ki. Mind a 2 oldalát aranybarnára sütjük.
- 5
Tálaláskor porcukorral megszórjuk. Nagyon finom, a gyerekek kedvence. Jó étvágyat kívánok hozzá. :)
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek