Fanta szelet

Szinte mindenfelé belebotlik az ember ebbe a receptbe. Nekem is nagyon sokszor csinálta a mamám és imádjuk. Annyiban más, hogy mi vaníliás piskótát használunk.
Fanta szelet
Szinte mindenfelé belebotlik az ember ebbe a receptbe. Nekem is nagyon sokszor csinálta a mamám és imádjuk. Annyiban más, hogy mi vaníliás piskótát használunk.
Elkészítés
- 1
A tojássárgákat habosra keverem a cukorral, elkeverem benne a tejet és az olajat. A sütőport és a lisztet beleszitálom a keverékbe. A tojásfehérjéket felverem habnak, majd óvatosan beleforgatom a masszába.
- 2
Sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm. 180°os sütőbe (légkeveréssel) teszem, majd visszaveszem a hőfokot 150°ra és 15-20p ig sütöm. Hagyom kihűlni.
- 3
A túróhoz a hozzávalókat egy tálba öntöm és botmixerrel kicsit összetöröm (én szeretem ha krémesebb.) A meglévő piskótámra kenem.
- 4
A fantában megfőzöm a két pudingport, cukorral ízesítem, majd ha picit hűlt rákenem a túróra. A hűtőben pihentetem még meg nem dermed, utána szeletelem.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek