Almás pudingos piskóta

Ismét a nagymamám egyik régi receptje. Imádom , nyáron is kellemes a savanykás alma miatt. 😊
Almás pudingos piskóta
Ismét a nagymamám egyik régi receptje. Imádom , nyáron is kellemes a savanykás alma miatt. 😊
Elkészítés
- 1
A piskótához a tojássárgákat kikeverem a cukorral, hozzáöntöm a tejet és az olajat, elkeverem. Beleszitálom a sütőporos lisztet. A tojásfehérjét felverem habnak és a masszához öntöm.
- 2
180 ° C-os sütőbe (légkeveréssel) teszem, majd visszaveszem a hőfokot 150°ra 10-15p alatt készre sütöm.
- 3
A reszelt almát a cukorral és fűszerrel meg a citrommal puhára párolom. A pudingot megfőzöm a csomagolás alapján, majd egy picit ezt is félreteszem hűlni. (A pudingot nem kell teljesen kihűteni, mert úgy nehéz lesz elsimítani a sütin.)
- 4
A sorrend piskóta, alma, majd a puding. Lehet a tetejére tejszínhabot rakni én most ezt kihagytam. 😊 Szeletelve most nincs képem mert ajándék volt. 😁
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek





Szöveges kommentek