Aranygaluska

Nagymamám receptje 😊😋 Ugyan most próbáltam először , de nagyon finom lett. 😁
Aranygaluska
Nagymamám receptje 😊😋 Ugyan most próbáltam először , de nagyon finom lett. 😁
Elkészítés
- 1
Egy kis tejben (0, 5 dl) 1 kk cukorral felfuttatom az élesztőt. A lisztet a sót és a cukrot elkeverem egy tálban. (3 ek cukrot tettem bele, nagyon nem éreztük édesnek legközelebb 5-6 ek próbálom). Beleöntöm a felfuttatott élesztőt az 1 dl olajat, annyi tejet teszek hozzá, hogy egy közepesen lágy tésztát kapjak. Kb. 1-1, 5 óra alatt a duplájára kelesztem.
- 2
Ha megkelt, olajos deszkán pogácsaszaggatóval kiszaggatom, porcukros dióba hempergetem és egy kiolajozott jénaiba teszem, itt is kelesztem 30 p et.
- 3
Előmelegített sütőben alul felül sütéssel 160°on kb. 20-25p alatt aranybarnára sütöm.
- 4
5 dl tejjel megfőzök egy vaníliás pudingot kis vaníliaőrleménnyel, meg cukorral. Ha picit kihűlt a galuska, ezzel nyakon öntöm. :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek





Szöveges kommentek