Töltött fasírt rudacskák

Fasírtot szerettem volna másképp tálalni, ezért sütőben készített rudacskákat kemény tojással sütöttem. Így nem kellett olajban sütni. Könnyebb és finomabb lett.
Töltött fasírt rudacskák
Fasírtot szerettem volna másképp tálalni, ezért sütőben készített rudacskákat kemény tojással sütöttem. Így nem kellett olajban sütni. Könnyebb és finomabb lett.
Elkészítés
- 1
Gáztepsit bevizezem, majd szilikonos sütőpapírral kibélelem.
- 2
Aprítógépbe teszem a megtisztított vöröshagymát, a fokhagyma gerezdeket és apróra vágom. / Késsel is picire lehet vágni. /
- 3
5 zsemlét vízben megáztatom.
- 4
A húst egy tálba teszem, beleütök 4 egész tojást, ízlés szerint a sót, borsot, majoránnát, apróra vágott petrezselymet, 2 kanál pirospaprikát, a hagymákat majd a már vízben megáztatott kicsavart zsemléket, és jól összedolgozom.
- 5
Közben 10 tojást keményre főzök, majd hideg vízzel lehűtőm és megpucolom a héjától. Félbe vágom.
- 6
Elosztom a húst 20 db rúd mennyiségre. Mindegyik rúdba fél tojást teszek, majd zsemlemorzsába hengergetem. Utána a tepsibe sorakoztatom.
- 7
Ha elkészült, vízzel lespriccelem, sütőben kb. 60-70 perc alatt készre sütöm.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek

















Szöveges kommentek