Elkészítés
- 1
A fekockázott húst kemenyitő híján (gondoltam hátha hasonló lesz) 1tk liszttel sóval fehérborssal a borral a tojásfehérjével összekevertem és félre raktam
- 2
A mártás alkatrészeit a liszt kivételevel összekeverjük. A lisztet (szintén keményítő helyett hátha) kis vízzel csomómentesre keverve adtam hozzá a mártáshoz és alaposan összevariáltam. A hagymát felkockàztam és a chilit felapritottam.
- 3
Olajat hevítettem a serpenyőben ma a húst fehéredésig pirítottam majd megkapta a hagymát és chilit és addig pirítottam még a hagyma meg nem fonnyadt ekkor ráöntöttem a mártást és kis lángon fedő alatt összepároltam.
- 4
A hús hamar puhult, igazi ragadós hús lett a vége de még az utolsó keverés előtt még megkapta a mogyorót amivel még kb. 2szer átforgattam és kész is lett.
- 5
Finomnak finom lett minden féle íz érkezik a szájba, csak én nem számoltam a mogyoró és a szójaszósz sóságával így jött a mentő ötlet az ősök úgy is sósabban esznek mint én, át is vittem nekik. Nekik ízlett és ennyi elég nekem. Jó étvágyat.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek















Szöveges kommentek