Töltött hókifli

A recept nagyon finom , a csavarást gyakorolni kell mert kinyiltak 😅😁
Töltött hókifli
A recept nagyon finom , a csavarást gyakorolni kell mert kinyiltak 😅😁
Elkészítés
- 1
Minden hozzávalót összekeverünk egy èjszakát pihentetjük.
- 2
Egy jól nyújtható homogèn tésztát kapunk amit vékonyra kinyujtunk, bármilyen kör formával kiszaggatunk és a közepére töltelèket rakunk. Én most a bejgliböl kimaradt mákkal és dióval töltöttem, a hugomnak meg meggy lekvárral.
- 3
Ami lemarad újragyurjuk még elnem fogy a tészta, majd sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk. Nem kell köztük nagy hely mert csak picit jönnek fel.
- 4
180°os előmelegített sütőbe teszem és 20-30p et sütöm alsó felső sütésen. Nem kell hogy nagyon megbarnuljon mert akkor kemény lesz, picit hamár barnul az alja tökèletes. Legvègül porcukorba vagy vaniliásporcukorba forgatom és tálalom.(A meggyes még kiflinek is nèz ki az nem nyilt ki 😁)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek