Palacsinta

Mancikámnak ajánlom és kívánom, hogy sok palacsintát süssön :)
Palacsinta
Mancikámnak ajánlom és kívánom, hogy sok palacsintát süssön :)
Elkészítés
- 1
Egy nagyobb tálba tesszük a lisztet, a cukrot, a tojásokat, az olajat és sót. Kisebb adagokban hozzáöntjük a tejet és simára keverjük. A palacsintasütőt kikenjük olajjal és a közepesnél nagyobb hőfokon - de ne maximálisan - felmelegítjük. (Nálam 6 fokozat van, az 5-ösön sütöm.) Amikor elég meleg, egy merőkanálnyi palacsinta tésztát öntünk bele.
- 2
Ha a tészta teteje mattá válik, nyúljunk alá és nézzük meg megsült-e már, ha igen, akkor fordítsuk meg és pár másodpercig süssük a másik oldalát is, majd csúsztassuk ki tányérra. Ismét kicsit kenjük ki a palacsinta sütő alját, merjük bele a tésztát és ugyan úgy készítsük el és így tovább a többit is. Ízlés szerint megkenhetjük nutellával, lekvárral, túrókrémmel, kakaóporral, fahéjascukorral. Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek