Almáspite 😊 ahogy mi szeretjük

Anyukám találta egy receptes újságba azóta csak így készítjük. Érdemes egyszer esélyt adni neki 😉
Almáspite 😊 ahogy mi szeretjük
Anyukám találta egy receptes újságba azóta csak így készítjük. Érdemes egyszer esélyt adni neki 😉
Elkészítés
- 1
A tészta hozzávalóit összegyúrom, 2 részre osztom és folpackkal a hűtőbe teszem. ( nem baj ha az egyik nagyobb az aljára érdemes többet rakni.
- 2
Az almát lereszelem, hozzáadom a cukrot, fűszert kicsit megpárolom. Elkeverem a vízbe a pudingport hozzáöntöm az almához és besűrítem vele. Hagyom kihűlni teljesen.
- 3
Az egyik adag tésztát lereszelem egy sütőpapíros tepsibe.(nagyon könnyen visszapuhul igyekezni kell vele 😁)
- 4
Ráteszem a párolt almát, majd ráreszelem a maradék tésztát.
- 5
160°os előmelegített sütőbe teszem és szép barnásra megsütöm. (Nekem kb. 30p volt)
Kihűtöm és fahéjas porcukorral megszórva tálalom.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek







Szöveges kommentek