Elkészítés
- 1
Az élesztőt felfuttatjuk 1 tk cukorral, 1 tk liszttel. A tésztát jól ki dagasszuk. A vizet sosem mertem csak szemre. Kb. ½ tk olajat tettem a tésztájába. A tetejét kevés olajjal meg kentem és jól bele dolgoztam még pluszban. Meleg helyen duplájára dagasztottam kb. 30 perc alatt. Újra dagasztottam 30 percet. 25 darab vágtam. Ízlés szerint töltsük meg.
- 2
A fazékba tettem annyi vizet hogy ne érje a gombóc főző alját. Nagy lángon felnőttem a vizet és 4 gombócot tettem bele. 11 percig főztem fedő alatt. Hogy ne ragadjon le olajozzuk meg a formát minden alkalommal mielőtt gombócot bele tennénk.
- 3
Mikor kész lett rácson hűtöttem ki. Majd mikor kihűlt olvasztott csokiba majd dióba mártottam.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/16524846




Szöveges kommentek