Klasszikus moszkauer

Zsuzsanna Erdős (pancsikonyhaja.blogspot.com) @cookzsuzsierdos
Volt már egy korábbi moszkauer receptem, de miután erre rátaláltam, csak ezt készítem.
Klasszikus moszkauer
Volt már egy korábbi moszkauer receptem, de miután erre rátaláltam, csak ezt készítem.
Elkészítés
- 1
A tejszínt forraljuk fel, majd adjuk hozzá a diót, a cukrot és kandírozott narancshéjat.
Hagyjuk egyszer felforrni, majd tegyük hozzá a lisztet, azzal is hagyjuk felforrni és ezután tegyük félre, míg ki nem hűl teljesen. - 2
Sütőpapírral bélelt tepsire kicsi (kávéskanállal adagolt) halmokat teszünk, jó távol egymástól, mert terülnek, majd 200 °C-os sütőben, kb. 6 percig sütjük.
- 3
Melegen puha, de ha kihűlt, szépen lejön a papírról. A kihűlt tallérok egyik oldalát gőz fölött olvasztott étcsokival vonjuk be.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/16716979



Szöveges kommentek