Nutellás kalács
Én dupla adaggal csináltam, ezért van a képeken kettő belőle. ☺️
Elkészítés
- 1
A tejet langyosra melegítjük, hozzáadjuk a cukrot, illetve az élesztőt és alaposan elkeverjük.
- 2
Hozzá ütünk egy tojást, bele rakjuk a szobahőmérsékletű vajat, a sót, végül a lisztet.
- 3
Géppel, vagy kézzel dagasztjuk.
- 4
A tésztát ketté szedjük, az egyikhez hozzáadjuk a kakaóport, bele dolgozzuk. Meleg helyen 1 órát kelesztjük.
- 5
Ha megkelt, a tésztákat egyenként lisztezett felületen, téglalap formára nyújtjuk.
Egymásra tesszük, kb. 1/3 részét bevagdossuk és felcsavargatjuk. - 6
Megkenjük nutellával, majd feltekerjük.
- 7
Kivajazott formába tesszük, és még fél órát kelesztjük meleg helyen.
- 8
Lekenjük a tojássárgájával, és 180fokon kb. 50 percig sütjük.
(Mivel sütőfüggő, így tűpróbával ellenőrizzük!) - 9
Elkészült! Ha kihűlt, szeletelhetjük.
Vigyázzat! Hamar elfogy. 😁
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek