Zsúrtorta
A 2. házassági évfordulónkra készítettem.
Elkészítés
- 1
A 3 db egész tojást felverem a 15 dkg cukorral. Majd hozzáadom a lisztet, a szütőport és a vizet.
- 2
Kivajazott lisztezett formába öntöm a tésztát. Előmelegített sütőbe teszem, és aranybarnára sütöm.
- 3
Ez idő alatt elkészítem a krémet.
A tejet, porcukrot, vaníliás cukrot, tojást és lisztet csomómentesre keverem, majd sűrűre főzzük, és kihűtjük. - 4
Ha el hűlt a krém, a margarint, cukrot és az ízlés szerinti kakaót hozzá keverem.(nekem ez most 3 ek volt)
- 5
A piskótát ketté vágom, fele krémmel megtöltöttem, a többit pedig kívülre kentem.
- 6
5 db kinder csokit felolvasztottam, tetejére kentem és lecsurhattam, majd tortadarával megszórtam.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/17082452




Szöveges kommentek