Uborkasaláta

Ha valamennyi megmarad szintén rakjuk üvegbe és mehet a hűtőbe. Másnapra ropogós lesz
Uborkasaláta
Ha valamennyi megmarad szintén rakjuk üvegbe és mehet a hűtőbe. Másnapra ropogós lesz
Elkészítés
- 1
Sárgarépát alma reszelőn, ubit káposzta gyalun, hagymát vékony hasábokra vágtam. A cukrot utoljára rakjuk bele mert kóstolni kell. Most jön a mocskos munka mindent tiszta kézzel jól keverjünk össze.
- 2
A cukorral a ¾-ét szoktam bele rakni. Hagyom állni 1, 5 órát. Addig kevés lehet enged. Még 1x át kavarjuk és ilyenkor kóstolom meg hogy kell e bele a maradék cukor. A tálat (nem műanyag) amibe készítettem fel rakom magas lángra. Mikor kezd rotyogni kicsire le húzom és 30 percig főzöm majd bele rakom az üvegbe és mehet száraz dunsztba.
- 3
Ha a sárgarépa olyan nagy lenne hogy újjperctől könyök hajnalig ér és kb. 3, 5-4 ujjnyi vastag akkor a fele pont elég lesz.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek