Elkészítés
- 1
Tészta: a vajat belerakjuk egy kis fazékba, hozzáadjuk a mézet, a porcukrot és állandó keverés mellett összeolvasztjuk. Egy kis pohárba az ecetet összekeverjük a szódabikarbónával, és a mézes masszához öntjük. 2-3percig főzzük, és szobahőmérsékletre hűtjük. Egyesével adjunk hozzá a tojásokat, és jó alaposan felverjük. Végül hozzá gyúrjuk a lisztet.
- 2
A tésztát nem kell pihentetni. 6egyforma részre osztjuk.
- 3
22x28cm nagyságúra nyújtjuk, sütőpapíron liszt hozzáadása nélkül.
- 4
Előmelegített sütőben 180°C- on 4-5perc alatt készre sütjük. Hagyjuk hűlni, majd szépen egyenletesen levágjuk a széleket (díszítéshez fogjuk használni)
- 5
Krém: a klasszikus Salkot, 3 órán keresztül főzzük, majd hagyjuk kihűlni (legjobb előző nap elkészíteni). A vajat a cukorral kihabosítjuk.
- 6
A tejből és pudingból pudingot főzünk, ha kihűlt kevesével a kihabosított vajhoz kanalazzuk. Végül hozzáadjuk a Salkot. (robotgéppel habosítjuk tovább)
- 7
Megkenjük a lapokat. Az utolsó lapot vagyis a tetejét vékony réteggel lekenjük. A tetejét megszórjuk az apróra vágott dióval és a szélekből összemorzsolt morzsával. Minimum 2-3 órát hagyjuk állni, majd szeleteljül.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek