Elkészítés
- 1
Először felfuttatom az élesztőt, kb 2 dl vízben. Addig a többi hozzávalót kimérem. Ha az élesztő felfutott akkor kb 5 percig dagasztom, dagasztógéppel. Majd kb 1 órát kelesztem.
- 2
Ha megkelt, kenyeret formázok belőle. 20-30 percig pihentetem.
- 3
Ha kellően megkelt, lekenem vízzel, és bevágom néhány helyen. Ekkor előmelegítem a sütőt, kb 180 fokra. Újra lekenem vízzel. Majd mehet a sütőbe.
- 4
30-40 percig sütöm. Ha elkészült, lekenem vízzel és hűvös helyre rakon, hogy "repedezett" legyen a teteje.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/17291544









Szöveges kommentek