Kosaras Rákóczi túrós

Egy régi süti, új formában. Kicsit babrálós, de legalább mutatós ebben a formában! :)
Kosaras Rákóczi túrós
Egy régi süti, új formában. Kicsit babrálós, de legalább mutatós ebben a formában! :)
Elkészítés
- 1
A szoba hőmérsékletű vajat összemorzsoljuk a liszttel. Ezután hozzáadjuk a porcukrot, a tojássárgáját, és gyors mozdulatokkal összegyúrjuk. Folpackba csomagolva hűtjük kb 30 percig.
- 2
Miután pihent, és lehűlt a tésztánk, kb 5 mm vastagságúra kinyújtuk, és egy 7-8 cm átmérőjű pohárral karikákat szaggatunk belőle. A karikákkal kibéleljük a kosárkákat. Mivel a tésztánkban van elég vaj, a formákat nem kell kivajazni, gond nélkül ki lehet majd borítani a kosárkákat. Légkeverés nélkül 200 C fokra előmelegített sütőben kb. 10-15 perc alatt megsütjük a kosárkákat. Süljön meg, de ne barnuljon meg a tészta!
- 3
Ha megsültek a kosárkák, kivesszük őket a sütőből, néhány percig hagyjuk hűlni, majd kifordítjuk őket a formából. A belsejüket megkenjük baracklekvárral. A lekvár nem hagyja, hogy elázzon a tésztánk a túrótölteléktől.
- 4
A túrót egy tálban áttörjük, és hozzáadjuk a vaníliarúd kikapart belsejét, illetve összeforgatjuk a keményítővel. A töltelékhez a tojást elkezdjük felverni robotgéppel, majd fokozatosan adjuk hozzá a porcukrot, és addig verjük, amíg keményhabos állagú nem lesz a tojás. Ezután hozzáadjuk a túrót is, és alaposan összekeverjük.
- 5
A túrós töltelékkel megtöltjük a kosárkákat, és visszatesszük a sütőbe, de most légkeveréssel 210 C fokon sütjük kb 5 percig. Akkor van kész, ha már nem rezgős, ragadós a töltelékünk.
- 6
Közben a tojásfehérjét elkezdjük felverni egy csipet sóval, és a porcukorral, amíg kemény habot nem kapunk. A porcukros habot habzsákba töltjük. A megsült kosárkákat kivesszük a sütőből, és mérsékeljük a hőmérsékletet 70 C fokra.
- 7
A habzsák segítségével kedvünk szerinti mintákat készítünk a kosárkák tetejére. (Nekem még van mit fejlődnöm díszítésben, Ti ügyesebbek legyetek! ;) ) Ha az összes kosárkán van már hab, visszatesszük a sütőbe őket megint, és rászárítjuk a tojás fehérjét kb 5 perc alatt. Mielőtt kivesszük, fogjuk meg, hogy ragad-e a hab, ha már nem, elkészült. :)
- 8
Díszítésképp a tetejét megcsurgathatjuk még egy kevés baracklekvárral. Jó étvágyat! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek











Szöveges kommentek