Maskauer

Jutka Arkai @Judit49
Unokáim egyik kedvenc karácsonyi süteménye. Előre is el lehet készíteni.
Maskauer
Unokáim egyik kedvenc karácsonyi süteménye. Előre is el lehet készíteni.
Elkészítés
- 1
A dió, mogyoró, mandula1/3 részét durvára darálom, a többit diót darálom. A kandírozott narancshéját is durvára darálom. Egy edénybe teszem az összes hozzávalót a liszt kivételével, összefőzöm. Forralni nem szabad. Leveszem az edényt, és hozzákeverem a lisztet.
- 2
Sütőfóliát teszek egy nagy tepsibe, és kikenem vajjal. Kis halmokat egymástól távol teszek, amit vizes ujjal ellapítok. Kb. 3 nagy tepsi lesz.
- 3
Előmelegített sütőbem 180 C-on kb. 15 percig sütöm.
- 4
Ha kihűlt, a sima felét lekenem csokival.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/2180390







Szöveges kommentek