Csokoládés pite
Édesanyám receptje volt, az egész család imádja.
Elkészítés
- 1
A tészta hozzá valóit összegyúrjuk és 1 órára a hűtőbe tesszük (ez nagyon fontos különben nehéz kinyújtani)
- 2
Az 5 tojássárgáját a cukorral habosra keverem, a tojás fehérjét kemény habbá verem.
- 3
A kakaót és a diót összekeverem,és kanalanként a kihabosított sárgájához adom,majd a felvert fehérjéből teszek hozzá,1 evőkanállal, hogy könnyebb legyen vele dolgozni.
- 4
Végül az egész habot hozzá keverem.
- 5
A tésztát 2 felé veszem. Az egyiket sütő papírral bélelt tepsibe teszem. (20/30 cm-es tepsi)
- 6
Bele öntöm a tölteléket.
- 7
Betakarom a második lappal és sűrűn villával megszurkálom.
- 8
170 C-os előmelegitett sütőbe sütöm,kb50"-ig
- 9
Ha kihült téglalap formára szeletelem,és meg szórom porcukorral
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/2265043












Szöveges kommentek