Elkészítés
- 1
A ribizlit le szemezzük a szárról. 3x jól meg mossuk. Egy nagy fazékban oda rakjuk és kb. 20 percig főzzük majd ki paszirozzuk. Paszirozás után adtam hozzá 30 dkg epret hogy pótoljam a magok súlyát. Az eperrel meg főztem 20 percig. Bele raktam 700 g cukrot, alaposan el kavaltam. A maradék cukorral össze kevertem a 3 dzsemfixet és a lekvarhoz öntöttem. 5 percig főztem még közepes lángon és le kapcsoltam. Üvegbe töltöttem és száraz dunsztba raktam míg ki hűl.
- 2
U. i.: nem szükséges ki paszirozni a ribizlit, de én utálom ha palacsinta közben a fogam alá kerül. Az eper édes volt így összesen 850 g cukrot tettem bele. Aki édesen szereti bele tehát még 100 g cukrot. Ha nincs paszirozva akkor nem kell bele az eper.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/23872437




Szöveges kommentek