Paradicsomlé

Paradicsomszósz készítésből maradt több féle paradicsom, gondoltam ideje az ivólevet is kipróbálnom, párom nagy örömére 😊 még melegen megkosztolva is isteni finom.
Paradicsomlé
Paradicsomszósz készítésből maradt több féle paradicsom, gondoltam ideje az ivólevet is kipróbálnom, párom nagy örömére 😊 még melegen megkosztolva is isteni finom.
Elkészítés
- 1
A paradicsomot mossuk meg, mindegyik tetejét vágjuk be és tegyük forró vízbe. Hagyjuk benne kb. 1 percig, így könnyebben le tudjuk húzni a héját. Pucoljuk meg és vágjuk ki a fehér részeket, majd vágjuk fel közepes darabokra. Közben az üvegeket forrázzuk ki és 100 fokos sütőben szárítsuk ki.
- 2
Botmixerrel pépesítsük a paradicsomot, majd szűrjük át, hogy a magok ne maradjanak benne. Adjuk hozzá a cukrot, a sót és az őrölt feketeborsot. Forraljuk fel és fedő alatt közepes lángon 10 percig főzzük. Utána keverjük hozzá a nátrium benzoátot, még egyet rottyantsunk rajta, majd a sütőből kivett üvegekbe töltjük. Jól zárjuk le a tetejét és száraz dunsztba hagyjuk kihűlni. Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek