🫠Palacsinta 🫓🍫

Ez egy jó kis alaprecept, semleges ízű, édes és sós töltelékkel is varázslatos!
🫠Palacsinta 🫓🍫
Ez egy jó kis alaprecept, semleges ízű, édes és sós töltelékkel is varázslatos!
Elkészítés
- 1
Előkészítek és kimérek mindent.
- 2
A keverőtálba öntöm a tejet. Hozzáadom a tojásokat és az olajat. Robotgéppel alaposan összekeverem. A lisztet, sót és szódabikarbónát elkeverem, majd 2-3 részletben hozzákeverem a tejes elegyhez, míg egy sűrű masszát nem kapok.
- 3
Mikor ez megvan, lassan hozzáadom a szódavizet is. Ezzel is alaposan elkeverem ügyelve, hogy csomómentes legyen.
- 4
Majd 20 percre letakarva félreteszem. Előveszem a palacsintasütőt. Én most óriás 30 cm-t is sütök nem csak 20 cm-t. Kikenem első sütés előtt a serpenyőket, utána már nem kell, mert, ami a masszában benne van étolaj, elég lesz.
- 5
1 merőkanál- 1 db általános méretű palacsinta, 2 merőkanál- 1 db óriás palacsinta. Hagyom elterülni a serpenyőben a tésztát és a palacsintákat egyenként kisütöm mindkét oldalukon. Arany-barnára sül az 1. oldala és boci-foltosra a 2. oldala, akkor van kész.
- 6
Én most tojáskrémmel töltöttem meg, sósan kívántam de a gyerekek maradtak a sima és kakaós változatnál. Megkenem és frissen tálalom! Jó étvágyat!🪺💛
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




















Szöveges kommentek