Kakaóscsiga

Eredetileg a Ferdinánd tekercs receptje , kicsit átalakítva, mert nagyon finomnak tartottam a tésztáját :)
Kakaóscsiga
Eredetileg a Ferdinánd tekercs receptje , kicsit átalakítva, mert nagyon finomnak tartottam a tésztáját :)
Elkészítés
- 1
Az élesztőt felfuttatjuk a tejjel és 1 csapott kanál cukorral. A többi hozzávalót (a vaj kivételével) kimérjük egy tálba. Beletesszük az élesztős tejet kicsit eldolgozzuk, majd hozzáadjuk a vajat és szépen kidagasztjuk. Szobahőmérsékleten kelesztjük 1-1, 5 órát a duplájára
- 2
Lisztes felületen kinyújtjuk majd az olvasztott vajjal megkenjük. A vajnak csak egy részét kenjük a tésztára egy kicsit hagyjunk a sütés előtti felelüt kezelésre. Szórjuk meg a kakaós cukorral. (itt a méret egy kb. érték, ki hogy szereti, rakjunk rá bőségesen)
- 3
Feltekerjük jó szorosan (ami nekem nem igazán sikerül) kb. 2ujjnyi vastagra felvágjuk.
- 4
Beletesszük a tepsibe. Ebben a formában egybe fog kelni, minket nem zavar. Aki szeretné süsse 2 tepsin. Lekenem a maradék vajjal sütés előtt.
- 5
170fok légkeverés, előmelegített sütőbe 15perc. Kiveszem megkenem a cukros tejjel a tetejét, ettöl finom puha marad. További 10p még, utána mikor kivettem újra megkenem a cukros tejjel és hagyom kihűlni. Nem szoktam plusz porcukorral megszórni, mert így is nagyon finom édes.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek