Diós marlenka gluténmentesen

Az eredeti receptet Kohári Évinél láttam... ő 4 lapot nyújtott... én 5 felé vettem a tésztát. A cukor helyett négyszeres erősségű édesítőt használtam... és a krémbe tettem darált diót illetve a tetejére is darált diót szórtam a kakaó helyett. Készítettem már kakaós verziót is...
Diós marlenka gluténmentesen
Az eredeti receptet Kohári Évinél láttam... ő 4 lapot nyújtott... én 5 felé vettem a tésztát. A cukor helyett négyszeres erősségű édesítőt használtam... és a krémbe tettem darált diót illetve a tetejére is darált diót szórtam a kakaó helyett. Készítettem már kakaós verziót is...
Elkészítés
- 1
A tészta hozzávalóiból egynemű tésztát gyúrunk, ha nagyon ragadós lenne pici lisztet adhatunk hozzá. Én lemértem a kész tésztát, hengert formáztam belőle és mérlegen 5 egyenlő részre osztottam.
- 2
Ezután azon a szilikon lapon nyújtottam egyenként ki a lapokat, amin betettem sülni. A nyújtáshoz felül méretre hajtogatott sütőpapírt használtam, így egyforma méretűek lettek. 20x25 cm kb. Ez nagyon vékonynak tűnhet, de sütés közben megnő. Előmelegített 180C-os sütőben egyenként 10-11 percig sültek.
- 3
A tepsiből a szilikon lappal együtt még melegen a földre húzom, ilyenkor még puha, ahogy hűl, megkeményedik. Ügyesen le lehet húzni róla a sütőlapot, fejre fordítva. Ha törik esetleg sem baj, mert a krém összefogja majd. A sérült lapokat szoktam középre tenni. 2 tepsit használtam, így amíg az egyik sült, tudtam nyújtani a másikat... és pikk-pakk megvolt.
- 4
Elkészítem a krémet is. Először a pudingot főzöm meg, mert annak folpackal lefedve teljesen ki kell hűlni. Közben a vajat is kikevertem az édesítővel. Végül a két krémet összekevertem, majd belöntöttema Hulalát, ezzel is habverővelkevertem, végül adtam hozzá a darált diót, amit a szilikon lapáttal kevertem el.
- 5
A lapokat megkentem a krémmel, úgy, hogy kb. olyan vastag legyen minden réteg krém, mint a tészta. A lapokat úgy válogattam, hogy alulra és felülre ép tészta kerüljön. A tetejét is megkentem a krémmel, végül darált dióval szórtam meg.
- 6
1 éjszakára hűtőbe tettem, ez idő alatt megpuhul a tészta, majd másnap száraz forró késsel szeleteltem. Ez a kakaós verzió szeletelve.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



















Szöveges kommentek